Румен Ташков спечели второ място на турнира по ускорен шах

...

Румен Ташков завърши втори на турнир по ускорен шахмат в Приморско

Румен Ташков завоюва второ място на шампионата по интензивен шах в Приморско. Ташков стигна до сребърно отличие в конкуренцията за купа „ Дюни” в курортния център, където участваха 42 шахматисти. Румен сподели класа и здрави нерви, оказвайки оптималната опозиция на спечелилия Божидар Иванов. Двамата финишираха с идентичен актив от по 7 точки, само че нашият отстъпи първото място по спомагателни индикатори. Ташков записва 5 победи и 4 ремита, недопускайки загуба както от спечелилия, по този начин и от третия г.м Петър Дренчев, който завърши с 6,5 точки. Сребърният медалист самичък даде добра оценка на представянето си, окачествявайки го като мощно, с непрекъсната и постоянна игра против мощни противници. За второто си място Румен взе орден, а спечелилият си потегли с купа. В конкуренцията взе участие и различен врачански шахматист Светослав Симеонов, който приключи по-назад в класирането с актив от 4 точки.
Източник: bulnews.bg