Рубин прекъсна негативната си серия от резултати в руската Премиер

...

Рубин с първа победа от 6 мача

Рубин прекъсна отрицателната си серия от резултати в съветската Премиер лига с значима победа против Тамбов. Казанци завоюваха с 2:1 и към този момент са 11-и в подреждането с актив от 14 точки, до момента в който техният противник, който е дилетант в елита, остава на дъното с едвам 8 точки.

Рубин откри в 27-ата минута с прецизен изстрел на Иван Коновалов. Халфът центрира от статично състояние, само че топката се завъртя по подобен метод, че заблуди всички и влетя във вратата на гостите. Само пет минути по-късно Зурико Давиташвили повиши на 2:0 след бърза замяна на пасове и акуратен удар, който не остави шансове на Гиорги Шелия.
В 54-ата минута Тамбов върна един гол. Негов създател стана Георгий Мелкадзе. Нападателят, който играе за " вълците " чартърен от Спартак (Москва), се разписа след подаване на Максим Осипенко.

В оставащото време гостите хвърлиха доста сили в офанзива и се пробваха да се доберат до равенството, само че Рубин удържа по този начин значимата победа.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Премиер Лига 12 кръг, събота 5 октомври  Рубин 2:1краен резулат  ФК Тамбов