Рома надви Зоря Луганск с категоричното 4:0 в мач от

...

Рома разнищи Зоря

Рома надделя Зоря Луганск с безапелационното 4:0 в мач от петия кръг на груповата фаза на Лига на конференциите. Попаденията за домакините бяха дело на Карлес Перес, Николо Дзаниоло и Тами Ейбрахам, който се разписа на два пъти.

Срещата започва с нападателно движение и в границите на 7 минути двата отбора си размениха по една рискова опция. Първо домакините пропуснаха превъзходен късмет, откакто Тами Ейбрахам овладя центриране, само че прати топката над напречната греда.

Последва отговор от Лоро Цвек, чийто снаряд бе париран от прелестната интервенция на Руи Патрисио.

Все отново Рома поведе след единствено 15 минути игра. Стефан Ел Шаарауи показва страховит взор и подаде към Карлес Перес, който не сбърка и с изстрел от близка отдалеченост прати топката в мрежата на съперника за 1:0.

В 28-ата минута Николо Дзаниоло стреля от ръба на наказателното поле, само че Дмитро Мацупара опази вратата си. Пет минути по-късно стражът на гостите остана безпомощен при новия изстрел на Дзаниоло, който удвои задатъка на "вълците ".

Рома започва втората част с попадение, откакто Дзаниоло асистира на Тами Ейбрахам, който чукна топката в опразнената мрежа за 3:0. Последваха нови две благоприятни условия за Рома, само че Тами Ейбрахам прати кълбото настрана от задачата.

Все отново натискът на момчетата на Жозе Моуриньо даде резултат и 15-ина минути преди последния съдийски сигнал още веднъж Ейбрахам повиши до 4:0.

В самия завършек на мача "вълците " имаха опцията да създадат успеха си още по-изразителна, само че Елдор Шомуродов насочи прекомерно слаб изстрел, който не затрудн стража на Зоря.

Така Рома резервира втората позиция във краткотрайното класиране на Група С, до момента в който .

Рома - Зоря КР 4:0
1:0 Карлес Перес 15'
2:0 Николо Дзаниоло 33'
3:0 Тами Ейбрахам 46'
4:0 Тами Ейбрахам 75'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Рома: 1. Патрисио, 23. Манчини, 6. Смолинг, 24. Кумбула, 2. Кардсдорп, 17. Верету, 77. Мхитарян, 92. Ел Шаарауи, 11. Перес, 9. Ейбрахам, 22. Дзаниоло

Треньор: Жозе Моуриньо

Зоря: 52. Мацупара, 6. Жуниньо, 32. Имереков, 15. Вернидуб, 45. Фаворов, 22. Кабав, 4. Цвек, 23. Булеца, 90. Саядманеш, 9. Захеди, 28. Громов