Република Ирландия претърпя второ поражение в квалификациите за Евро 2025,

...

Република Ирландия загуби от Англия на Авива

Република Ирландия претърпя второ проваляне в квалификациите за Евро 2025, губейки с 2-0 от Англия на Авива Стейдиъм.

След провалянето предходната седмица от Франция и Ирландия още веднъж претърпяха проваляне.

Те извършиха две дузпи за игра с ръка, като бранителят Алекс Грийнууд осъществя първата в 18-ата минута, преди да изпрати втората против греда в 30-ата.

След почивката заместникът на Англия Фран Кърби беше осуетен от ужасно избавяне на Къртни Броснан, а Хана Хамптън – определена пред Мери Ърпс в гола на Англия – по-късно парира Кейтлин Хейс с глава, когато Републиката приложи късен напън пред аудитория от 32 742.

Англия е на второ място в групата след Франция, която има шест точки след победа над Швеция с 1-0, до момента в който Ирландия на Айлийн Глийсън остава без точка, откакто изгубиха с 1-0 от французите в първия си мач предишния петък.

Хемптън изигра ранен корнер от ирландци, само че Англия скоро беше в напред във времето и откакто ударът с глава на Алеси...