Рен победи Пари Сен Жермен с 1:0 в последна среща

...

Рен нанесе втора загуба на ПСЖ във френската Лига 1

Рен победи Пари Сен Жермен с 1:0 в последна среща от 19-ия кръг на Лига 1. По този метод звездната селекция водена от Кристоф Галтие записа второ проваляне от старта на акцията. Неймар и Меси започнаха като титуляри, а Мбапе се появи от аварийна пейка, само че и това не оказа помощ на столичани да се спасят от проваляне.

С успеха Рен към този момент има 37 точки и заема 5-то място, а ПСЖ е водач, само че към този момент единствено с 3 точки пред втория Ланс.

Първото полувреме мина напълно под надмощието на Рен. Арно Калимуендо и Ловро Маер пропиляха отлични благоприятни условия да изведат домакините напред в резултата.
 Кметът на Париж разгласи, че
Кметът на Париж разгласи, че " Парк де Пренс " не се продава, ПСЖ търси други възможности за нов стадион

Вижте детайлности

ПСЖ потегли решително през втората част, само че ветеранът Стив Манданда направи няколко положителни спасявания на вратата на Рен. В 56-ата минута за парижани в игра се появи Килиан Мбапе.

В 64-ата минута Хамари Траоре означи единственото попадение в мача, откакто матира Донарума с отличен удар по земя.

До края на срещата ПСЖ хвърли всички сили в офанзива, само че без триумф.