Реал Сосиедад победи Манчестър Юнайтед с 1:0 в мач от

...

Реал Сосиедад превзе Олд Трафорд и нанесе минимална загуба на червените дяволи

Реал Сосиедад победи Манчестър Юнайтед с 1:0 в мач от първия кръг от груповата Лига Европа. Брийс Мендес бе прецизен от дузпа.

Срещата стартира с минута безмълвие в памет на кралица Елизабет II. Песента " God save the Queen " озвучаваше трибуните на стадион " Олд Трафорд ". В предходните четири срещи Реал Сосиедад нямаше победа над " алените дяволи " - две равенства и две загуби.

През първото полувреме домакините бяха по-активни в напред във времето. Попадение на Кристиано Роналдо с глава бе анулирано поради засада.

След почивката гостите получиха дузпа за игра с ръка на резервата Лаутаро Мартинес. Брийс Мендес даде задатък на испанците. Реал Сосиедад е испанският тим с най-вече извоювани дузпи от януари 2021 година насам. Това е и седмият испански клуб, който печели на стадион " Олд Трафорд ".

В другия дуел в групата Шериф Тираспол победи Омония с 3:0.

Останалите срещи с наален час 22:00 часа:

Лацио - Фейенорд 4:2
Нант - Олимпиакос 2:1
Ференцварош - Трабзонспор 3:2
Фрайбург - Карабах 2:1
Цървена звезда - Монако 0:1
Щурм Грац - Мидтиланд 1:0