Реал Мадрид започна успешно новата кампания, след като постигна безпроблемна

...

Белингам дебютира с гол, Реал удари Атлетик Билбао

Реал Мадрид стартира сполучливо новата акция, откакто реализира безпроблемна победа с 2:0 при гостуването си на Атлетик Билбао в дуел от първия кръг на Ла Лига. Родриго (28’) откри головата сметка на „ лос бланкос “ за този сезон, а новото попълнение Джуд Белингам (36’) ознаменува формалния си дебют с попадение.

Както и се очакваше, Карло Анчелоти промени схемата си на игра от досегашната 4-3-3 на 4-3-1-2, която ще постанова през новата акция. Освен това италианският ментор предприе няколко промени по отношение на нормалния си титулярен състав от предишния сезон. На вратата беше Андрий Лунин поради сериозната травма на Тибо Куртоа.

В защита най-любопитно беше включването на завърналия се в отбора ляв бек Фран Гарсия. В халфовата линия отсъстваха опитните Тони Кроос и Лука Модрич, само че там бяха Федерико Валверде и Едуар Камавинга, които през предишния сезон постоянно играеха на други позиции.

Белингам пък правеше връзката сред полузащитата и нападението. В офанзива липсваше характерен централен нападател след раздялата с Карим Бензема, като вместо това Анчелоти заложи на тандема Родриго – Винисиус Жуниор. От друга страна, домакините бяха подредени в 4-2-3-1 с Иняки Уилямс като „ деветка “.

Играчите на Реал Мадрид излязоха за своята загрявка със специфични екипи, отдадени на Куртоа. Тяхното обръщение беше: " Много мощ, Тибо! " Самият дуел стартира при умерено движение, като единственият удар в началните 15 минути беше неточният подобен на Валверде. В 24-тата Дейвид Алаба насочи шут, който обаче беше избавен от Унай Симон. Четири минути по-късно Родриго комбинира с Даниел Карвахал и със своя изстрел прати топката в близкия ъгъл на вратаря, с което даде задатък на своя отбор.

В 35-ата минута Винисиус имаше чудесна опция да удвои преднината на гостите, само че Симон отрази неговия шут. Въпреки това секунди по-късно те по този начин или другояче стигнаха до втори гол. При осъществяване на корнер топката стигна до Белингам, а халфът насочи удар, при който тя разказа красива траектория и стана неспасяема за противниковия пазач.

Още при идната си офанзива баските се пробваха да понижат своето закъснение. Тогава Лунин улови изстрел по земя от Унай Гомес, който в това време беше повален с шпагат от Едер Милитао. Домакините желаеха дузпа, само че ВАР отхвърли да даде такава.

Началото на втората част беше помрачено от травма на Милитао, която докара до насилственото влизане на Антонио Рюдигер в игра. Междувременно, Ернесто Валверде направи цели три смени на почивката. Този ход провокира по-голяма самодейност на " лъвовете ", само че не и техни положения. Това обаче устройваше „ лос бланкос “, които стигнаха до обстановка за нов гол чак в 68-ата минута. Тогава Валверде стреля около вратата след осъществяване на директен свободен удар.

Малко по-късно Симон се оправи с шут на Винисиус. Домакините най-сетне бяха покрай попадение в 72-рата минута, само че тогава Рюдигер почисти топката пред вратата след изстрел на Ойхан Сансет. В оставащите минути Симон избави удари на Родриго и резервата Модрич, а Сансет и Айтор Паредес пропуснаха да вкарат почетен гол за своя тим.
Източник: lupa.bg