Реал Мадрид спечели първото за новата 2022 г. „Ел Класико“,

...

Реал триумфира в първото „Ел Класико“ за 2022“ и отива да спори за Суперкупата

Реал Мадрид завоюва първото за новата 2022 година „ Ел Класико “, въпреки и да имаше потребност от продължения, с цел да се оправи с Барселона.

„ Кралския клуб “ на три пъти излизаше напред в резултата, само че „ каталунците “ съумяха да наваксат единствено два пъти, макар въодушевената си игра в предни позиции.

Винисиус Жуниор означи първото попадение в срещата, демонстрирайки страхотната си скорост, а преди паузата Люк де Йонг изравни с голяма доза шанс, тъй като изчистване на Едер Милитао се удари в него, а по-късно и гредата оказа помощ, с цел да бъде преодолян Тибо Куртоа.

След почивката Карим Бензема вкара дежурния си гол, пласирайки се съвършено при една отбита топка от Марк Андре тер Стеген.

Малко преди почивката Ансу Фати влезе от аварийна пейка и изравни резултата в постоянното време до 2:2, разписвайки се изненадващо с глава, макар нисичкия си растеж.

В продълженията Федерико Валверде завоюва срещата за „ белия балет “, завършвайки следващата отлична офанзива на отбора си с нужното самообладание.

Реал Мадрид ще чака на финала за Суперкупата спечелилия от двойката Атлетико Мадрид - Атлетик Билбао, които ще играят в четвъртък от 21:00 часа българско време.