Реал Мадрид спечели първата си победа в предсезонната подготовка, след

...

Реал си върна самочувствието срещу фенерите

Реал Мадрид завоюва първата си победа в предсезонната подготовка, откакто съкруши с 5:3 Фенербахче в атрактивен конфликт за третото място на приятелския шампионат Audi Cup. Срещата се игра на “Алианц Арена ” в Мюнхен, като през вчерашния ден “белия балет ” отстъпи на Тотнъм с 0:1, а турският гранд бе погубен от домакина Байерн (Мюнхен) с 1:6. Карим Бензема осъществя хеттрик, а някогашният състезател на Левски Гари Родригес осъществя първия гол в мача в 6-ата минута. В 12-ата Бензема изравни, а в 27-ата вкара втори гол. Набил Дирар изравни в 34-ата. В 53-ата Бензема беше прецизен още един път - за 3:2. В 59-ата " фенерите " отново имаха мотив за наслада, откакто Озан Туфан изненада резервата Андрий Лунин с отдалечен изстрел за 3:3. Oще в идната си офанзива обаче " лос меренгес " си възвърнаха задатъка, с помощта на попадение на Начо Фернандес. В 79-ата минута и Мариано Диас сложи името си измежду голмайсторите - 5:3.
Това бе второ присъединяване за Мадрид на шампионата Audi Cup след второто място през 2015 година, до момента в който Фенербахче бяха дебютанти. За Реал Мадрид успеха е едвам първа до момента в контролите - 1:3 от Байерн, 3:7 от Атлетико (Мадрид) и 2:2 с Арсенал (5:4 при дузпите).