Реал Мадрид победи с 2:1 Райо Валекано в столично дерби

...

Реал би с късен гол и си върна второто място

Реал Мадрид победи с 2:1 Райо Валекано в столично дерби от 36-ия кръг на Ла Лига. С триумфа Кралския клуб се върна на второто място в класирането със 74 точки. Атлетико Мадрид остава със 73, откакто направи трагично 3:3 с Еспаньол.

В воин за Белия балет се трансформира бразилският полузащитник Родриго. Той вкара победния гол в 89-ата минута. Преди това Реал поведе в 31-вата минута с попадение на Карим Бензема, който оползотвори подаване на Федерико Валверде.

След гола домакините направляваха изцяло играта, само че не съумяха да стигнат до втори гол. Пет минути преди края Раул де Томас изравни, откакто засече центриране на Пеп Чавария.

Иначе почитателите и играчите на Реал демонстрираха поддръжката си към. Бразилецът не игра заради травма и беше на трибуните., а феновете скандираха името на 22-годишния Винисиус в 20-ата минута.

В Барселона Еспаньол измъкна точка, откакто изоставаше в резултата с 0:3. Саул Нигес и Антоан Гризман вкараха за мадридчани през първата част, а Яник Караско направи 0:3 в 46-ата минута.

Малко след час игра Сесар Монтес върна един гол за домакините. В 76-ата минута Хоселу направи 2:3 от дузпа, а единствено четири минути по-късно Винисиус Соуса изравни.
Източник: flashnews.bg