Реал Мадрид надви Барселона с 91:86 в баскетболното Ел Класико.

...

Реал Мадрид с драматичен обрат срещу Барселона в баскетболното Ел Класико

Реал Мадрид надделя Барселона с 91:86 в баскетболното Ел Класико. " Лос бланкос " съумя да реализира трагичен поврат и да завоюва срещата, която бе от 21-ия кръг в Евролигата.

Барселона стартира доста мощно първите минути, откакто реализира серия от 9:2, старши треньорът на Реал Мадрид Чус Матео взе таймаут, след който нямаше фрапантно усъвършенстване в играта на „ лос бланкос “, които изоставаха с 9:20 минути преди края на първия интервал, само че след серия от седем безответни точки доближиха до пасив от единствено 16:20 след 10 игрови минути.

Втората четвърт беше надалеч по-равностойна, а задатъка на Барселона беше сред четири и девет точки, само че в последна сметка „ блаугранас “ се отдръпнаха на полувремето при задатък от 39:32.

Чус Матео си беше приключил работата на полувреме, а Реал Мадрид започва по-силно третата четвърт и се приближи до 42:44 единствено минути след началото на интервала. Барселона обаче нямаше желание да разреша на своя противник да го настига и съумя да възвърне задатъка си в края на третия интервал и към този момент водеше с 59:50.

Реал Мадрид стартира стремително четвъртата част и започва със серия от 13:6, а Шарунас Ясикевичус взе таймаут, след което обаче последваха шест следващи точки на Серхио Юл, а „ лос бланкос “ поведе с 18:6, тогава литовецът изиска ново спиране. Барселона си усъвършенства играта, като даже поведе със 73:69 минута преди края, само че след нови четири поредни точки от Серхио Юл резултатът бе подравнен при 73:73. Никола Миротич извърши крачки в идващото нахлуване, само че същото последва и за Юл, който направи същата неточност при 2,2 оставащи секунди на часовника. Томаш Саторански стреля със сирената, само че не вкара и по този начин срещата влезе в продължение.

В продължението щафетата в състава на Реал бе поета от най-полезния състезател на Лига Ендеса за предишния сезон Джанан Муса. Босненецът осъществя 9 точки в спомагателните пет минути и посредством неговите стрелби домакините си завоюваха задатък, какъвто не изгубиха до финалната сирена за крайното 91:86.

Габриел Дек приключи с 23 точки и 7 битки за успеха на Реал Мадрид. Серхио Люл наниза още 19, Джанан Муса добави 18 точки, а Валтер Таварес се отличи с 10 точки и 7 битки.

Никола Миротич бе най-резултатен за Барселона със 17 точки. Томаш Саторански се разписа с 12 точки и 7 асистенции, Ян Весели също осъществя 12, а Кори Хигинс завърши с 10 точки.