Реал Мадрид и Челси завършиха наравно 1:1 в първи полуфинален

...

Реал удържа Челси и остана с шансове за реванша в Лондон

Реал Мадрид и Челси приключиха наедно 1:1 в първи полуфинален дуел от Шампионската лига, игран на „ Алфредо Ди Стефано “ в испанската столица. „ Сините “ започнаха по-силно срещата и Тимо Вернер пропусна доста преференциална обстановка да открие резултата, откакто остана непокрит в наказателното поле след пас с глава на Кристиан Пулишич. Германецът обаче стреля право в обсега на някогашния пазач на лондончани Тибо Куртоа, който избави с крайник. Празните пространства в отбраната на домакините продължиха да им носят главоболия и след още няколко положителни благоприятни условия, Пулишич наказа следващата неточност на „ бялата “ защита. Той получи топката, мина около излезлия да го парира Куртоа и стреля в мрежата за 1:0. Реал сподели зъби след удар в гредата на Карим Бензема. Противно на логиката, Кралският клуб стигна до равенството след точната намеса на френския нападател, който се разписа от воле, откакто овладя с глава след подаване на Едер Милитао. Възпитаниците на Зинедин Зидан заиграха по-добре, само че и играчите на Томас Тухел можеха да се възползват от нови празни пространства посредством Вернер, само че по този начин и не съумяха да отбележат. Двата отбора се отдръпнаха на отмора при еднакъв резултат. След 15-минутната пауза двата тима играха равностойно, като Челси още веднъж бе по-деен, изключително в заключителните 20-ина минути. В 65-та минута на терена се появи някогашният състезател на „ сините “ Еден Азар, само че влизането му не повлия на представянето на „ белия балет “. Белгиецът, който дойде преди две години в испанската столица от Челси, е придружен от непрестанни проблеми с травми откогато е състезател на Реал. До края на мача не паднаха нови голове и по този начин двата състава оставиха развръзката за реванша в Лондон след седмица. В другия полуфинал в сряда вечер за първия мач между тях на „ Парк де Пренс “ излизат Пари Сен Жермен и Манчестър Сити.
Източник: dnesplus.bg