РБ Лайпциг победи с 2:1 Айнтрахт (Франкфурт) в мач от

...

РБ Лайпциг удари Айнтрахт и се доближи до челниците

РБ Лайпциг победи с 2:1 Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 22-рия кръг на Бундеслигата. Головете за “биковете ” означиха Тимо Вернер (6’) и Емил Форшберг (40’), а Джибрил Соу върна едно попадение за гостите (61’).

Още в самото начало на срещата Марсел Халстенберг пропусна да означи рано-рано след мощен шут. Домакините въпреки всичко откриха резултата малко по-късно. В 6-ата минута Лукас Мело направи неточност в отбрана, загуби топката, след което Емил Форшберг пусна положително извеждащо подаване към Тимо Вернер. Немския национал остана сам  против Кевин Трап и съумя да промуши топката за 1:0.

Република България Лайпциг нанесе втори удар в 40-ата минута. Ролите се размениха и този път Форшберг се разписа, а Вернер му асистира.  След добра офанзива за Република България Лайпциг германецът пусна добра топка в наказателното поле на Айнтрахт и шведското крило вкара за 2:0.

През втората част Айнтахт върна едно попадение. В 61-вата минута Аурелио Бута подаде добре и Джибрил Соу се разписа с удар с десния крайник. Пет минути по-късно Йеспер Линдстрьом пропусна да изравни, откакто Янис Бласвич избави 100% гол. До края на мача и двата отбора имаха благоприятни условия, само че резултатът остана неизменен.

С успеха си Република България Лайпциг записа втори следващ триумф в шампионата и се изкачи краткотрайно на 4-а позиция, единствено на 4 точки от водача Борусия (Дортмунд). Айнтрахт пък остава на 6-о място в класирането.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.