Райо Валекано постигна втора победа във втория кръг на испанското

...

Райо Валекано победи Гранада и записа втори успех от началото на сезона

Райо Валекано реализира втора победа във втория кръг на испанското състезание по футбол, надделявайки с 2:0 при визитата си на Гранада. С този триумф отборът на Райо събира 6 точки и разделя първите три места с Реал (Мадрид) и Валенсия. Гранада е на последното 20-о място без актив и с най-лоша голова разлика.

Алваро Гарсия даде преднина на гостите в 75-ата минута, а Пате Сис удвои единствено след още 240 секунди. Домакините приключиха срещата с 10 индивида поради аления картон на Антонио Пуертас, показан му в 86-ата. Вратарят на скромния тим от Мадрид Столе Димитриевски пък може да се гордее, че не е пускал топката зад себе си към този момент 180 минути – достижение, което се поделя сега с Марк Андре тер Щеген, който пази на Барселона.

Първото полувреме предложи много затворен футбол и единствената по-ясна голова опция отново се откри пред отбора на Райо. В 62-ата минута Брайън Гарсия от Гранада удари гредата, а 13 по-късно при чудесна композиция на гостите Унай Лопес откри с пета Алваро Гарсия, който откри. Три минути откакто се появи на терена Пате Сис усили преднината на своя отбор, а до края на мача Райо Валекано изпусна още два шанса да направи триумфа си още по-убедителен.