Ранният гол на Адам Армстронг беше достатъчен за Саутхемптън да

...

Ранен гол пречупи Вила и разклати сериозно стола на Дийн Смит

Ранният гол на Адам Армстронг беше задоволителен за Саутхемптън да победи Астън Вила с 1:0 във Висшата лига и да усили натиска върху мениджъра на бирмингамския клуб Дийн Смит след петата поредна загуба.

И двата отбора имаха шансове за гол в мача, в който Саутхемптън на Ралф Хазенхютъл доминираше през първото полувреме, само че през втората част Вила взе самодейността в свои ръце

Астън Вила няма нито една точка след успеха над Манчестър Юнайтед на 25 септември и може да се окаже в зоната на изпадащите след останалите мачове от уикенда. Бирмингамци имат единствено 10 точки от 11 мача, а спекулациите към бъдещето на наставника на отбора Дийн Смит се усилват с всеки минал ден и след всеки неприятен резултат.

Саутхемптън пък записа втора поредна победа с 1:0 и краткотрайно се изкачи на 12-о място с 14 пункта.