Приятната изненада във Втора професионална лига през настоящия сезон -

...

Поморие на Радо Боянов шокира ЦСКА 1948 в центъра на София

Приятната изненада във Втора професионална лига през сегашния сезон - Поморие, шокира ЦСКА 1948 в центъра на София. В първи дуел от XII кръг на втория ешелон момчетата на Радослав Боянов завоюваха с 2:1 гостуването си на един от кандидатите за промоция в елита.

Борис Тютюков откри за гостите в 49-ата минута, само че десетина минути преди края Андон Гущеров възвърне равенството и върна очакванията на съотборниците си за възможна победа. В 86-ата минута обаче Теодор Стефанов попари домакините, откакто се разписа след бърза контраофанзива.

С изненадващия триумф в столицата Поморие събра 20 точки в актива си и се изравни на третата позиция с днешния си противник, както и с отбора на Арда (Кърджали), който в неделя приема водача Царско село в дербито на кръга.

Момчетата на Петко Петков са един от главните любимци за промоция в елита и ще търсят наложителни три точки. Играчите на Радослав Боянов обаче са приятната изненада от началото на шампионата и сигурно ще затруднят днешния си противник. В момента столичният клуб е четвърти във краткотрайното класиране, с актив от 20 точки. Непосредствено зад него, с три по-малко, са поморийци.
 ЦСКА 1948 - Поморие @@@
Първата по-сериозна опция в срещата се откри пред домакините в 11-ата минута. След центриране от фаул в 11-ата минута Тони Стоичков пропусна да се разпише след удар отблизо разстояние. Шест минути по-късно Диян Димов стреля от границата на наказателното поле, само че Мартин Теменлиев се намеси добре и почисти в ъглов удар. В 38-ата минута нов отдалечен изстрел, този път на Костадин Слаев, принуди Теменлиев да демонстрира инстикт.
Второто полувреме стартира чудесно за гостите от Поморие, които откриха резултата след единствено четири минути игра. Борис Тютюков се възползва от неточност в защитата на “червените” и съумя да открие резултата. Малко след попадението играчите на ЦСКА 1948 претендираха за дузпа, само че основният арбитър Иван Иванов не почете претенциите им.

Точно след час игра домакините пропиляха отлична опция да възвръщат равенството. Голмайсторът Андон Гущеров изведе Томислав Павлов самичък против вратаря, само че той, вместо да стреля, реши да подава и пасът бе кръстосан. Три минути по-късно пък Светослав Диков нацели гредата. Все отново столичани съумяха да изравнят резултата в 79-ата минута, когато след центриране отляво голмайсторът Андон Гущеров се разписа.

Втора професионална лига, сезон 2018/2019, XII кръг

ЦСКА 1948 - Поморие 1:2
0:1
Тютюков 49'
1:1 Гущеров 79'
1:2 Стефанов 86'

ЦСКА 1948 : 1. Вълков, 12. Дяков (к), 5. Генчев, 14. Стоичков, 15. Слаев, 31. Буров (21. Огнянов 55'), 6. Димов, 20. Сандански, 10. Павлов, 27. Диков (19. Петков 70'), 99. Гущеров
Старши треньор : Петко Петков

Поморие : 30. Теменлиев, 2. Иванов (к), 10. Расим, 7. Тютюков (16. Божинов 73'), 18. Петков, 23. Хаджиев, 6. Стоев, 13. Коев, 4. Кижев, 11. Казаков, 17. Христов (21. Стефанов 64')
Старши треньор : Радослав Боянов

Жълти картони: Стоичков (ЦСКА 1948); Петков, Коев (Поморие)
Главен арбитър : Иван Иванов, София
Стадион : “Васил Левски”, София

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
ПРОГРАМАТА НА ЦСКА 1948 ПРОГРАМАТА НА ПОМОРИЕ ВРЕМЕННОТО КЛАСИРАНЕ В ГРУПАТА ГОЛМАЙСТОРИТЕ НА ВТОРА ЛИГА Втора лига 12 кръг, петък 26 октомври  ЦСКА 1948 1:2краен резулат  Поморие