Представителят на домакините и бивш номер 7 в световната ранглиста

...

Гаске отпадна на старта в Лион

Представителят на домакините и някогашен номер 7 в международната класация по тенис Ришар Гаске отпадна в първия кръг на шампионата на клей в Лион (Франция) с награден фонд 583 хиляди евро.

36-годишен деец, седми подложен в главната скица, загуби от Микаел Имер (Швеция) с 3:6, 5:7.

За място на четвъртфиналите Имер ще се изправи против различен французин - участващия с " уайлд кард " Артюр Филс, който стартира с победа над китайския квалификант Чжан Чжъчжън с 6:3, 6:2.

Номер 8 Брендън Накашима (САЩ) реализира първи триумф в Тура от март, откакто се оправи с аржентинеца Диего Шварцман със 7:5, 6:3. Шварцман сервираше за първия сет при 5:4 гейма, само че позволи поврат, а във втората част настоящият първенец от шампионата на АТП " Следващата генерация " навакса ранен пробив пасив и стигна до крайната победа по-късно повече от два часа игра.

Съперник на Накашима във втория кръг ще бъде Артюр Риндеркнех (Франция), който отстрани квалификанта Лойд Харис (Южна Африка) с 6:4, 6:2.

Белгиецът Давид Гофен, някогашен номер 1 в международната класация, започва с триумф с 6:1, 6:3 над испанския квалификант Алваро Лопес Сан Мартин. Така 32-годишният Гофен чака номер 2 в схемата и защитаващ купата си от предишния сезон Камерън Нори (Великобритания).