Познат словенски съдия ще ръководи съдбоносния за Лудогорец мач с

...

Познат съдия свири Лудогорец - Ференцварош

Познат словенски арбитър ще управлява съдбоносния за Лудогорец мач с Ференцварош в четвъртък в Разград. От изхода на дуела зависи дали българският първенец ще продължи в 1/16-финалите на шампионата Лига Европа през пролетта. Срещата е поверена на словенеца Матей Юг, който към този момент е свирил на Лудогорец, само че против Ливърпул на “Анфийлд” през есента на 2014 година. Тогава българския клуб загуби с 1:2, като словенецът даде дузпа за Ливърпул при 1:1 в 93-ата минута за нарушаване на вратаря Милан Борян против Хави Манкийо. От бялата точка тогава осъществя Стивън Джерард.
Матей Юг е свирил и международната подготовка сред България и Беларус през 2017 година, която националите губят с 1:2 в Борисов.
Помощници на Юг в Разград ще бъдат сънародниците му Матей Жунич и Грега Кордеж. Четвърти съдия ще е Нейч Кайтазович. " Меридиан Мач "