Поставената под номер 6 Айла Томлянович (Австралия) и осмата в

...

Томлянович срещу Ястремска на финал в Хуа Хин

Поставената под номер 6 Айла Томлянович (Австралия) и осмата в схемата Даяна Ястремска (Украйна) се класираха за финала на шампионата по тенис в Хуа Хин (Тайланд) с награден фонд 250 хиляди $. Томлянович победи Тамара Зиданшек (Словения) с 6:4, 6:1 за 73 минути.

18-годишната Даяна Ястремска, която на четвъртфиналите отстрани лидерката в схемата Гарбине Мугуруса (Испания), победи полякинята Магда Линете с 6:4, 6:3 за 86 минути. Ястремска направи пробив в десетия гейм по пътя си към триумфа в първия сет, а във втората част взе подаването на съперничката си за 5:3 и при собствен сервис затвори мача. Даяна Ястремска има една победа в една среща против Айла Томлянович на шампионат в Пекин (Китай) през предходната година.