Последният неделен мач от 13-и кръг на Ла Лига между

...

Валенсия и Барселона не излъчиха победител, реферът не призна чист гол на Меси

Последният неделен мач от 13-и кръг на Ла Лига сред Валенсия и Барселона приключи с тъждество 1:1, а по този метод и двата тима не престават без загуба в шампионата.

Двубоят ще се запомни най-много със скандално анулиран гол на Лионел Меси в 30-ата минута - стражът на домакините Нето отби топката, която към този момент бе тупнала вътре в очертанията на вратата му, само че единствено арбитрите не видяха това.

Валенсия поведе с гол на Родриго след час игра, а Барселона съумя да изравни в 82-ата минута посредством Жорди Алба, който от въздуха засече хитро центриране на Меси. Така и двата тима не престават без загуба в испанския шампионат, като Барса води в подреждането с 35 точки (11 победи и 2 загуби), а Валенсия има 31 (9-4). Меси към този момент е в серия от шест мача без маркиран гол във всички шампионати (пет за клуба си и един за националния тим на Аржентина) и повтори отрицателна серия от лятото на 2010 година /БГНЕС
Източник: bgnes.com