Португалският Спортинг Лисабон е пред отпадане още в 1/16-финалите на

...

Спортинг Лисабон поглежда към изхода

Португалският Спортинг Лисабон е пред отпадане още в 1/16-финалите на Лига Европа след загуба с 0:1 вкъщи от испанския Виляреал. Гостите от прилежаща Испания стигнаха до победното попадение още в третата минута посредством Алфонсо Педраса и удържаха задатъка си до края, което им дава съществени шансове да продължат напред. " Лъвовете " имаха положителни шансове, само че не съумяха да ги осъществят, а изгонването на Маркос Акуня в 77-ата минути ги остави и с човек по-малко на терена. Така хората на треньора Марсел Кайзер са пред отпадане от конкуренцията, а тимът не може опази мрежата си суха към този момент в осми мач подред. Лига Европа 1/16 кръг, четвъртък 14 февруари  Спортинг Лисабон 0:1краен резулат  Виляреал