Поредната голяма сензация в Пьонгчанг е факт. Хокейният отбор на

...

Ново чудо на олимпийския лед! Германия е на финал по хокей

Поредната огромна сензация в Пьонгчанг е реалност. Хокейният тим на Германия ще играе край на олимпийски игри за първи път в своята история, откакто надигра родината на хокея – Канада, с 4:3. Досегашното най-хубаво класиране на немците бе спечелването на бронзови медали от Инсбрук 1976 година, само че през днешния ден треньорът Марко Щурм и неговите ученици реализираха още по-голям триумф.

Историческата победа за Германия на полуфинал бе реализирана с ефикасни офанзиви през първата и втората третина от мача и солидна игра в отбрана в последната част. Бундестимът поведе с 3:0 откакто голове означиха Брукс Мачек (15 мин.), Матиас Плахта (24 мин.) и Франк Мауер (27 мин.).

„ Кленовите листа” понижиха изоставането си в 29–ата минута, когато прецизен бе Гилберт Брюле. Патрик Хагер още веднъж обезпечи три гола преднина за Германия и резултатът стана 4:1. В последната третина Канада сподели по-добра игра и с голове на Мат Робинсън (43 мин.) и Дерек Рой (50 мин.) върна интригата в дуела, само че до поврат по този начин и не се стигна.

Бундестимът реализира своята първа победа на олимпийски игри над могъщите „ кленови листа” от общо 13 мача сред двата тима. Канада не съумя при отбраната на златните медали от игрите в Ванкувър (2010 г.) и Сочи (2014 г.), а Германия продължава да мечтае за първа олимпийска купа в хокея.
Източник: btvnovinite.bg