Пореден успех в контролните срещи от зимната подготовка извоюва Нефтохимик.

...

Нефтохимик записа победа над Миньор , бранител на Ботев с дебют

Пореден триумф в контролните срещи от зимната подготовка извоюва Нефтохимик. Днес, на стадион Българово, отборът се наложи над противника си в Югоизточната Трета лига – Миньор (Раднево) с 2:1. Дебют със зелената фланелка направи най-новото попълнение в тима – бранителят Атанас Ташолов. Бившият към този момент защитник на Ботев (Пловдив) избра да продължи кариерата си в Нефтохимик, помагайки на отбора да завоюва промоция в професионалния футбол.

През първата част на днешния другарски дуел „ шейховете “ владееха протичащото се на терена, само че направиха няколко пропуща и до почивката нулевото тъждество се резервира. След подновяването на играта наставникът на отбора Диян Петков размени половината от състава, а в 75-ата минута и останалата част. Нефтохимик откри резултата в 72-ата минута, посредством Цветомир Цонков. Мирослав Радев засече с глава центриране от фаул на Кольо Чахов, само че бе неакуратен и топката попадна при непокрития на границата на наказателното поле Цонков, който се разписа за 1:0. Десет минути по-късно гостите изравниха след гол от директен свободен удар.

В 85-ата минута Нефтохимик си върна преднината. Победното попадение бе дело на Деян Христов. Той означи за 2:1 с удар от воле при центриране от корнер. Утре на „ шейховете “ още веднъж им следва контролна среща. Те ще се изправят против отбора от Първа лига – Верея от 14:00 ч., на стадиона в с. Ягода. В срещата още веднъж ще вземат присъединяване всички налични футболисти, като игровото време на всеки един състезател ще бъде изравнено по отношение на записаните минути в днешната инспекция.

Състав на Нефтохимик: Шейтанов (46 Мюмюнов), Славов (46 М. Радев), Г. Радев (75 Христов), Цв. Чахов (75 Костов), Калев (Карамфилов), Ахмед(60 Цонков), Филипов (46 Георгиев), Иванов, Мирославов (46 Ташолов), Минчев (75 Милков), К. Чахов