Политехника продължава без грешка от началото на сезона, след като

...

Политехника продължава без грешка в ББЛ А група

Политехника продължава без неточност от началото на сезона, откакто в първия мач надделя Енигма Фойерверк със 71:53 за третата си победа в район Запад от ББЛ А група. Баскетболистите на Ивайло Константинов имаха леко преимущество през цялата първа четвърт и след 10 минути игра водеха с 19:16. След поредност от обрати през втория интервал, те вкараха 11 безответни точки в последните четири минути на полувремето и на почивката още веднъж бяха напред, този път при 38:28. Енигма Фойерверк се приближи на 5 след подновяването на играта, само че по-късно противникът още веднъж стартира да натрупа разлика и преди последната част се откъсна с 60:44. До края играта бе доста равностойна, като Политехника нямаше проблем да задържи преднината си и да завоюва.

По 19 точки за спечелилите вкараха Иван Николов и Омар Ел-Аюби (14 борби). Стефан Георгиев се регистрира с 11 точки и 12 битки, с 10 точки е Йордан Георгиев, а дабъл-дабъл има и Ивайло Константинов – 10 битки и 11 асистенции. За Енигма над всички бе Виктор Германов със 17 точки и 13 битки, Кирил Райков записа 13 точки и 8 битки. С 10 точки е Иво Славчев.