Подобно на нашия Лудогорец, Фенербахче също започна с победа участието

...

Звездната селекция на Фенербахче мина лесно през датчани

Подобно на нашия Лудогорец, Фенербахче също стартира с победа присъединяване си в група H на шампионата Лига на конференциите. Турският исполин нямаше особени проблеми и наложи волята си над датския Нордселанд с 3:1.

Селекцията на Исмаил Картал не можеше да разчита на Линколн и Емре Мор, само че това не оказа никакво въздействие върху интернационалния дуел.

Нещо повече, домакините си разрешиха лукса да запазят силите на своя звезден нападател Един Джеко, който остана неизползвана запаса. Душан Тадич пък се появи едвам след почивката.

При тяхното неявяване фокусът на вниманието падна върху някогашния футболист на Манчестър Юнайтед - Фред. Бразилският национал блесна с две асистенции довечера, които спомогнаха за головете на Креспо и Батшуай. След паузата съумя да се разпише и ветеранът Сердар Азис.

За Нордселанд остана утехата, че означи почетен гол посредством Виладсен.

В идващия кръг Фенербахче гостува на Спартак (Търнава), до момента в който Нордселанд приема на собствен терен Лудогорец.
 Лудогорец - Спартак (Търнава) 4:0 в мач от Лигата на конференциите
Лудогорец разпиля Спартак (Търнава) в първия си мач от група " H " на Лигата на конференциите

" Орлите " изиграха мощно второ полувреме и означиха 3 гола в границите на 18 минути