Под ръководството на Станимир Стоилов Астана записа поредна страхотна вечер

...

Астана на Мъри Стоилов размаза Макаби , казахстанците с рекордна победа в Европа!

Под управлението на Станимир Стоилов Астана записа поредна страхотна вечер в европейските шампионати. Това стана факт, откакто казахстанският първенец размаза Макаби (Тел Авив) с 4:0 в мач от група " А " на Лига Европа.

С триумфа Астана оглави класирането с актив от 4 точки, като Виляреал приема по-късно Славия (Прага) и при победа ще заеме лидерската позиция със 7 точки.

Казахстанците продължиха серията си от 17 мача без загуба на " Астана Арена ", а също по този начин успеха се оказа рекордна в историята на клуба. До момента футболистите на Стоилов не бяха печелили с толкоз безапелационен резултат.

В нито един миг от мача домакините не предоставиха самодейността, а още след първото полувреме те се отдръпнаха с задатък от два гола след две попадения на Твумаси, едното от които от дузпа.

През втората част интригата дефинитивно завърши посредством нови два чудесни гола, дело на Кабананга в 47-ата и 52-ата минути.

Астана - Макаби (Тел Авив) 4:0

1:0 Твумаси 33-д.
2:0 Твумаси 42
3:0 Кабананга 47
4:0 Кабананга 52