Победа и загуба записаха баскетболистките на Монтана при гостуването си

...

Монтана с победа и загуба в Черна гора

Победа и загуба записаха баскетболистките на " Монтана " при гостуването си в Черна гора за две срещи от Адриатическата лига.
В първата петкратният първенец на България разгроми ЖКК " Никшич " със 117:53 (34-18, 31-13, 26-14, 26-8). Монтанчанки не срещнаха опозиция, като от всички състезателки, които влязоха в игра единствено към момента невъзстановената от травма капитанка Преслава Колева не записа точков актив. Най-резултатна бе Адисън Ричардс с 29 т., с две по-малко от нея приключи Тери Бригс.
Анастасия Бегович се отличи със 17 т. за домакините. Това бе четвърти триумф за възпитаничките на треньора Преслав Пешев и тя го бетонира на второто място след първото завъртане от постоянния сезон в група „ Б “.

ЖКК " Никшич " (Черна гора) – " Монтана " 53:117 (18-34, 13-31, 14-26, 8-26)

ЖКК " Никшич ": Анастасия Бегович 17, Жана Татар, Гордана Гаврич 16, Сара Миротич 8, Дизирае Хенсен 2 (Елена Бегович 8, Джорджина Милич 2, Анастасия Петкович, Хелена Тодорович, Сара Турчинович). Треньор: Велибор Мрвалйевич.

" Монтана ": Тери Бригс 27, Тая Робинсън 11, Адисън Ричардс 29, Валентина Горанова 5, Микаела Дамянова 11 (Борислава Денчева 9, Ванина Василева 9, Йоланда Косса 8, Емилия Борисова 8, (Преслава Колева). Треньор: Преслав Пешев.

Съдии: Марио Шутало, Марио Юркович, Кристиян Анич.

Зала: „ Спортен център Никшич “-1 фен.

В петък " Монтана " се изправи против водача в класирането " Будучност " (Подгорица) и в оспорван мач отстъпи със 79:88. Това бе изтеглена среща от VI кръг и по стратегия трябваше да се играе на 22 ноември. 500 фенове в „ Бемакс Арена “ не уплашиха българския отбор, който завоюва първата част с 20-12. Домакините понижиха грешките, само че макар, че преобладаваха във втората, първото получреме пристигна при резултат 34-33 за " Монтана ".
След почивката превъзходството на черногорки продължи и те бързо направиха разлика от 10 точки. Интригата в мача се завърза в последната четвърт и две минути преди сирената монтанчанки понижиха изоставането си единствено на 4 точки. Домакините обаче не позволиха да се стигне до поврат. Трите американки бяха най-резултатни за " Монтана ".Тарей Бригс се отличи с 29 т. и 12 битки, Адисън Ричардс също приключи с дабъл-дабъл 24 т. и 14 битки, Тая Робинсън пък означи 17 т. и към тях добави 8 битки и 6 асистенции.
За победителките Зорана Радонийч се регистрира с 24 т. Драгана Домужин с 23 т. и 11 битки.
Следващата среща за " Монтана " в Адриатическата лига е чак на 29 ноември, когато в зала „ Младост “ ще гостува  РМУ " Бановичи ". Като посетители в Босна и Херцеговина монтанчанки завоюваха против този противник със 123-51.

" Будучност " (Подгорица) – " Монтана " 88:79 (12-20, 21-14, 35-24, 20-21)

" Будучност ":Амая Скот 7, Анастасия Дробняк 15, Драгана Домузин 23 Зорана Радончич-кап. 24, Мая Бигович 8 (Милена Бигович 4, Йелена Булажич 4, Ксения Скепанович 4, Николина Илич 3, Милена Бигович, Лана Вукчевич, Атина Радович, Йована Савкович). Треньор: Владан Радович.

" Монтана ": Тери Бригс 29, Тая Робинсън 17, Адисън Ричардс 24, Валентина Горанова, Микаела Дамянова 3 (Ванина Василева 6, Борислава Денчева, Йоланда Косса, Преслава Колева-кап.). Треньор: Преслав Пешев.

Съдии: Андрия Димовски, Марко Йолович, Филип Илич.

Зала: „ Бемакс Арена “-500 фенове.
Източник: bulnews.bg