Пирин Благоевград завърши при равенство 2:2 с втория отбор на

...

Пирин завърши наравно със Спартак Москва

Пирин Благоевград приключи при тъждество 2:2 с втория тим на Спартак Москва в последната си контрола в Турция. Благоевградчани можеха да победят, само че направиха няколко фрапантни пропуща в преди позиции.

През първото полувреме "орлетата " владееха самодейността, само че позволиха куриозно попадение в 7-та минута, когато Мирослав Пушкаров си означи автогол.

"Зелените " нападна рисково в идващите минути, като изравниха след прекрасен пробив на Адемов, който подаде чудесно към Иван Вълчанов, а крилото не сгреши от близко.

Второто полувреме стартира идентично на първата част, като московчани бързо означиха едно попадение, след добра офанзива по десния фланг. От своя страна, пиринци заредиха куп пропуски в предни позиции, като на чисти положения за гол изскочиха Златинов, Михайлов, Иванов и Вълчанов.

В самия завършек на мача, влезлият като запаса младок Тасев даде началото на добра офанзива подавайки към Хендерсън, който пусна брилянтен пас за Владислав Златинов, а опитната деветка осъществя невъзмутимо за крайното 2:2.

Утре "орлетата " летят назад за България, като ще получат няколко дни отмора преди възобновяването на тренировките в понеделник.