Петър Петров си тръгна с три точки от 16-ия кръг

...

Петър Петров спечели три точки от Швейцария

Петър Петров си потегли с три точки от 16-ия кръг на международния шампионат по мотокрос. Българинът записа 19-о място в първия манш на 450-кубиковия клас и 20-о във втория в Гран при на Швейцария във Фрауенфелд-Гахнанг.

Джефри Херлингс (Холандия, КТМ) завоюва и двете надпревари, като в първото се възползва от рухване на главния съперник Антонио Кайроли (Италия, КТМ) и заслужи 12 точки повече за класирането. Иначе холандецът финишира с 4.858 секунди пред Клеман Десал (Белгия, Кавазаки), до момента в който трети остана Роман Февр (Франция, Ямаха).

Херлингс бе най-бърз във втория манш с 14.868 секунди пред Февр и по този метод двамата заеха първите две места на подиума, а Десал остана трети.

Кайроли завоюва 22 точки по-малко от Херлингс като цяло, откакто удари коляното си при рухването в първия манш. Италианецът ща стартира Гран при на България този уикенд с пасив от 58 точки против водача.