Паскал Сиакам отбеляза 24 точки и спечели 11 борби, Фред

...

Торонто се справи с ЛА, всичко най-интересно от нощта в НБА

Паскал Сиакам означи 24 точки и завоюва 11 битки, Фред ВанВлийт добави 23 точки и 10 асистенции, а Торонто победи Лос Анджелис със 113:104 в мач от Националната баскетболна лига на Съединени американски щати и Канада (НБА). По този метод Раптърс сложиха завършек на серията от девет следващи триумфа на Лейкърс.

Крис Бушер изравни персонален връх с 15 точки за първенците, които са в серия от три следващи победи и шест от последните си седем мача. В неделния дуел с гранда от западния бряг Раптърс бяха без двама съществени играчи, откакто Кайл Лори счупи палеца на лявата си ръка, а Серж Ибака изкълчи десния си гален. Торонто обаче откри сили за мощна последна част и завоюва за десети следващ път против Лейкърс.

Антъни Дейвис означи 27 точки, а Леброн Джеймс добави 13, 15 асистенции и 13 битки за 85-ия трипъл-дабъл в кариерата си. Лейкърс обаче изгубиха за първи път от първия мач за сезона, когато отстъпиха на Клипърс.

Джоел Ембийд означи 18 точки и завоюва девет битки за успеха на Филаделфия със 114:106 против Шарлът, с което Сиксърс сложиха завършек на серията си от три следващи загуби. Ал Хорфърд добави 15 точки, а Фуркан Коркмаз вкара други 17 и бе в основата на победна серия в третата четвъртина.

Никола Йокич бе прецизен 2.4 секунди преди сирената в продължението за победа на Денвър против Минесота със 100:98. Той приключи срещата с 20 точки, шест битки и седем асистенции, а Нъгетс завоюваха за четвърти следващ път вкъщи. Уил Бартън пък оказа помощ за това с 13 точки, в това число две тройки в продължението, и 12 битки.
Янис Антетокунбо означи 35 точки и завоюва 16 битки за победа на Милуоки със 121:119 против Оклахома Сити. Звездата на Бъкс вкара 24 точки единствено през второто полувреме, а неговият съотборник Ерик Бледсоу приключи срещата със общ брой от 25 и девет асистенции.

Първенство на Националната баскетболна лига на Съединени американски щати и Канада (НБА), мачове от постоянния сезон:

Минесота - Денвър - 98:100 след продължение
Орландо - Индиана - 102:109
Филаделфия - Шарлът - 114:106
Оклахома Сити - Милуоки - 119:121
Ню Йорк - Кливланд - 87:108
Финикс - Бруклин - 138:112
Портланд - Атланта - 124:113 след продължение
ЛА Лейкърс - Торонто - 104:113