Първата ракета на България Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на

...

Виктория Томова отпадна на 1/4-финал в Дубай

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на шампионата по тенис на твърди кортове в Дубай с награден фонд 100 хиляди $ и гостолюбие. Томова загуби в оспоран дуел от финалистката на " Ролан Гарос " през 2012 година и някогашна номер 5 в света Сара Ерани (Италия) с 6:2, 5:7, 5:7 за 2:39 часа.

Българката направи два пробива в първия сет, в който доминираше напълно. Във втората част Томова имаше задатък от 5:2 и сервираше за успеха. Тя обаче загуби подаването си и общо пет следващи гейма, а с това и втория сет.

Българката преодоля пасив от 2:4 в решителната трета част, направи пробив за 5:4 и за повторно в мача сервираше за успеха. Томова обаче още веднъж не устоя, Ерани взе идващите три следващи гейма, а с това стигна и до успеха.

Виктория Томова въпреки всичко си обезпечи 2533 $ и 28 точки за международната класация, в която заема 144-а позиция.

Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg