Първата българска победа в Лига Европа за сезон 2017/18 е

...

Ботев с впечатляващ старт в Европа, разби отбор без загуба от 6 месеца

Първата българска победа в Лига Европа за сезон 2017/18 е реалност. Тя е на сметката на Ботев (Пловдив), който завоюва с 3:1 гостуването си на Партизани (Тирана) от първия квалификационен кръг на шампионата. С този триумф " канарчетата " станаха първият тим, наложил се над албанците в последните 6 месеца. За последно Партизани позволи загуба на 28 януари в среща от локалния шампионат. Срещата в Тирана, която бе предшествана от конфликти сред почитателите на двата тима, започна по призрачен метод за българския отбор. Още в 5-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Сукай получи по лявото крило и насочи диагонален шут, след който топката влетя във вратата на Ботев. Ранното попадение не тормози по никакъв метод " канарчетата ", които незабавно взеха самодейността. Постепенно момчетата на Николай Киров започнаха все по-често да се задържат в половината на съперника и головите обстановки не закъсняха. В 23-ата минута Тодор Неделев стреля мощно, само че стражът Ходжа с тъга мазета. Секунди по-късно вратарят на албанците се намеси добре и при изстрел на Бризола. В тези минути играчите на Ботев имаха искания за дузпа за игра с ръка на състезател на Партизани в личното наказателно поле. Видеоповторенията демонстрираха, че пловдивчани имат съображение да желаят 11-метров углавен удар, само че основният арбитър остана безгласен. Така се стигна до 27-ата минута, когато разумното се случи. Косоко стреля от към 25 метра и прати топката зад Ходжа - 1:1. След изравнителното попадение Ботев продължи да бъде по-добрият тим на терена, само че по този начин и не съумя да стигне до поврат през  първата част. Най-добрата опция за пловдивчани пристигна в 41-ата минута, само че след удар на Косоко топката се отби в десния дирек на вратата на албанците. Ботев продължи да бъде по-стойностният тим и през втората част. Крум Стоянов на два пъти имаше опция да осъществя, само че не съумя да порази задачата. В 62-ата минута натискът на " канарчетата " даде резултат. Тодор Неделев напредна в полето на гостите и с бомбен шут от 25 метра не остави шансове на Ходжа. След попадението Ботев се прибра в личната си половина и разчиташе най-вече на контраатаки. В 88-ата минута Омар Косоко лиши топката от Атанда, преодоля майсторски излезлия да го пресрещне вратар на албанците и без проблем осъществя второто си попадение за 3:1 за Ботев. Това бе и последният гол в срещата. Реваншът в Бургас сред двата отбора е на 6 юли от 19:00 часа. ПАРТИЗАНИ - БОТЕВ 1:3 1:0 Сукай (4), 1:1 Косоко (27), 1:3 Неделев (62), 1:3 Косоко (88) Срещата по минути: 1 - Начало на мача 2 -  Kрум Стоянов беше изведен на добра позиция, само че си поведе неприятно топката и заплахата беше предотвратена.  4 -  ГОЛ ЗА ПАРТИЗАНИ! Сукай пое топката по лявото крило и с прецизен диагонален шут към далечния ъгъл откри резултата! 19 - Претенции на " канарчетата " за игра с ръка на футболист на домакините в наказателното поле, само че основният рефер остава безгласен. 20 - Тодор Неделев опитва да изведе Крум Стоянов зад защитата на домакините, само че бранител се намесква и почиства. 22 -  Удар на Неделев от отдалеченост, само че Ходжа се намесва ловко. 27 -  ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Косоко шутира с левия крайник от отдалеченост и праща топката във вратата на Партизани. 36 -  Опасен изстрел на Неделев от директен свободен удар, само че Ходжа избавя. 42 -  Страхотна опция за Ботев. Косоко беше изведен на добра позиция и стреля с левия крайник, само че топката срещна десния дирек на вратата на албанския отбор.  45+3 - Край на първата част!  ---------------------------------------- 46 - Начало на второто полувреме! 52 -  Крум Стоянов стреля от добра позиция, само че топката излиза в навън. 57 -  Страхотен удар на Крум Стоянов от границата на наказателното поле, само че Ходжа със сетни сили избива.  62 -  ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Тодор Неделев напредна в половината на Партизани и насочи мощен шут с левия крайник, който откри задачата! 75 -  Удар на Балтанов от фаул, право в ръцете на Ходжа. 86 - Далечен удар на Сукай от фаул, Чворович внимаваше и улови топката. 88 -  ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Косоко лиши топката от неприятелски играч, напредна и вкара втория си гол! 90+5 - Край на мача!!!  Партизани: 12. Албан Ходжa, 15.Блерим Котобели,23.Содик Атанда, 22.Лабинот Ибрахими, 22.Арбнор Фейзулаху, 10.Идриз Бата, 19.Лоренц Траши, 77.Герхард Прогни (54Барди), 88.Емилияно Вила (74Джидиуа), 14.Ментор Мазрекай (62Фили), 20.Джевахир Сукай   Резерви: 1.Дашамир Джика, 99.Рейналдо Калари, 5.Гезим Красничи, 11.Юрген Барди, 7.Реалдо Фили, 25.Мустафа Енок Джиджиуа, 95.Лаурен Исмаилай Треньор: Сюлейман Старова Ботев: 99.Иван Чворович, 25.Крум Стоянов  (84Марин), 70.Пламен Димов, 4.Виктор Генев, 23.Йордан Минев, 2.Цветомир Панов, 20.Омар Косоко  , 17.Лъчезар Балтанов, 8.Тодор Неделев  (90+2Юсеин), 7.Фелипе Бризола (79Тасев), 14.Меледже Омнебес Резерви: 1.Даниел Кайзер, 26.Радослав Апостолов, 24.Лазар Марин, 5.Кристиан Димитров, 10.Серкан Юсеин, 6.Алваро Юлиано, 11.Тони Тасев Треньор: Николай Киров Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , рискова ситуация  БЛИЦ показва всичко за българското присъединяване в Европа Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - прехвърляния и подготовка
Източник: blitz.bg