Пари Сен Жермен спечели първи трофей за годината. Столичани триумфираха

...

Пари Сен Жермен спечели първи трофей за годината

Пари Сен Жермен завоюва първи трофей за годината. Столичани победиха със Суперкупата на Франция,, откакто победи 2:0 Тулуза на „ Парк де Пренс “

За Тулуза през всички 90 минути на терена бе някогашният футболист на Левски Стайн Спиерингс.

ПСЖ поведе в резултата още в третата минута, когато Усман Дембеле проби и подаде към Канг-ин Лий, който вкара топката във вратата на Ресте. Тулуза отговори в 18-ата, когато Габриел Суасо влезе рисково в наказателното поле на ПСЖ и стреля, само че неопределено в навън. След половин час игра вратарят на Тулуза отрази удара на Брадли Баркола.

Далинга можеше да изравни резултата в 38-ата минута, само че след удара му топката срещна левия непряк дирек на вратата на Джанлуиджи Донарума. ПСЖ удвои своята преднина в 44-ата минута, когато Килиан Мбапе направи страховит солов рейд, след което вкара за повторно топката във вратата на Ресте.

Тулуза стартира мощно второто полувреме. В 48-ата минута Кристиан Касерес имаше добра опция, само че не откри очертанията на вратата на Донарума. Ашраф Хакими бе покрай това да вкара трети гол в 56-ата минута, само че след удара му от фал топката срещна десния непряк дирек на вратата на Тулуза.

Венсан Сиеро можеше да върне интригата в дуела в 64-ата минута, само че ударът му не бе прецизен. Донарума показва своя инстикт във втората минута на добавеното време на дуела, спасявайки удара на Далинга. След това Расмус Николайсен се опита да вкара, само че стреля неопределено в навън.

Така Пари Сен Жермен сппечели за 12-ти път със Суперкупата на Франция. Отличието е първа Енрике отпред на парижани./БГНЕС

Източник: bgnes.bg