Пари Сен Жермен постигна четвъртата си поредна победа в Лига

...

Бурен следобед за ПСЖ - обрат срещу Сент Етиен, дебют за Рамос, хеттрик от асистенции на Меси и тежка контузия за Неймар

Пари Сен Жермен реализира четвъртата си поредна победа в Лига 1. " Принцовете " имаха сложен и трагичен следобяд против предпоследния Сент Етиен. Селекцията на Маурисио Почетино обърна " зелените " до 3:1, откакто се оказа изоставаща в резултата след единствено 25 минути на " Жофроа Гишар ". След три асистенции на Лео Меси и голове на Маркиньос (2) и Анхел Ди Мария, столичани прибавиха нови три точки към своя актив.
 Снимка 555218
Източник:

Големият проблем настъпил за ПСЖ обаче е следващата тежка травма на Неймар, който в 84-ата минута изкълчи злокобно своя гален при контакт с Макон. Тепърва ще излиза наяве какъв брой дълго отвън терените ще бъде бразилската звезда.
 Оуен: Меси, Мбапе и Неймар въобще нямат предпочитание да бягат

" Те няма да завоюват ШЛ "

Всичко това помрачи дебюта на Серхио Рамос, изиграл своите първи 90 минути за Пари Сен Жермен.

ПСЖ започва с атомното си трио в офанзива и то даде резултат още в 5-ата минута. Разочарованието сполетя Неймар, който трябваше да преживее анулирано попадение заради обстоятелството, че ВАР отсъди засада.

" Принцовете " бяха дейни от статични положения, където Маркиньос и Серхио Рамос съвсем постоянно съумяваха да завършат с удари.
 Уведомили Лионел Меси, че печели
Уведомили Лионел Меси, че печели " Златната топка "

Поне по този начин твърди италиански журналист

Изненадата на заснежения " Жофроа-Гишар " настъпи в 25-ата минута. Атака на " зелените " приключи с диагонален удар на Бодебуз, който бе отразен от Донарума. Италианецът нямаше късмет при добавката на Боуанга, който от близко го преодоля за 1:0.
 Снимка 555220
Източник:

Сент Етиен насмалко не удържа преднината си до почивката. Ужасът за момчетата на Клод Пюел настъпи в продължението на първата част. Тимоти Колоджиежчак получи пряк чревен картон, който значително имаше виновност и за падналото попадение на Маркиньос секунди по-късно.

След паузата десетима в " зелено " се бранеха безстрашно, а един път младият Етиен Грийн се оправи при обстановка очи в очи против Неймар. В 73-ата минута Лео Меси имаше късмет да сътвори обрата, само че ударът му мина около дясната греда.

Логичното въпреки всичко се случи и ПСЖ обърна противника си в 79-ата. Лионел Меси блесна с втората си асистенция в мача, откакто продължи по съвършен метод за непокрития Ди Мария, за който беше детска игра да вкара в левия ъгъл.
 Тиери Анри скочи против ПСЖ: Ако искаш да спечелиш Шампионска лига, не може да се защитаваш със седем играчи

" Не ме интересува кой си "

Вкусът от успеха на парижани бе засенчен от обстановка малко преди края. Тогава Неймар се контузи тежко, изкълчвайки своя гален след прикосновение с Макон от Сент Етиен. Всичко това може да значи дълго възобновяване за бразилската звезда.
 Снимка 555217
Източник:

В самия край Лео Меси реализира хеттрик от асистенции, помагайки на своя капитан Маркиньос да осъществя третия си гол в мача.