Отборите на ЦСКА и Локомотив София играят при резултат 1:0

...

НА ЖИВО: ЦСКА - Локо София 1:0, Естрада с първи гол за червените

Отборите на ЦСКА и Локомотив София играят при резултат 1:0 в финален мач от 11-я кръг на efbet Лига. Майкъл Естрада откри с първия си гол за ЦСКА в 40-ата минтуа. Срещата на стадион „ Българска войска ” започва в 20:30 часа и може да я гледате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA.

В Gong.bg също следим развиването на мача минута по минута.

Мачът на стадион „ Българска войска ” стартира в умерено движение, като първият удар към една от двете порти пристигна в 7-ата минута, когато след добра композиция сред Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц, последният стреля от границата на наказателното поле, само че изстрелът му не се получи доста добре и топката мина около вратата.

Малко преди този момент Християн Петров бе доста покрай това да сгреши съдбовно при една върната към него топка, само че Карлос Франса не съумя да се възползва по най-хубавия метод и да продължи офанзивата на гостите.

В 11-ата минута от началото на срещата, ЦСКА стигна до доста добра опция да обстрелва вратата на своя съперник от директен свободен удар. Тобиас Хайнц бе препънат от Димов навръх дъгата на наказателното поле. С осъществяването на фала се нагърби пострадалия Хайнц, който обаче стреля в стената и не съумя да заплаши Любенов.

Постепенно футболистите на Нестор Ел Маестро започнаха да упражняват напън над своя съперник, който докара до няколко сериозни обстановки за гостите. Първо Любенов трябваш да се намесва уверено след мощен удар на Дюкенс Назон, след който топката срещна ръката на Бруно Франко, само че реферът реши, че няма предумисъл в дейностите на бранителя.

Малко по-късно Майкъл Естрада имаше опция да стреля от свободен удар, само че вратарят на гостите още веднъж бе на мястото си.

Най-доброто състояние през първата част пропиля Тобиас Хайнц в 27-ата минута. Норвежецът бе изведен отляво от Майкъл Естрада и опитва да трансферира с техничен удар Любенов. Вратарят на Локо София не съумя да реагира по най-хубавия метод и топката го трансферира, само че Ивайло Найденов съумя да почисти пред самата голлиния.
LIVE ЦСКА – ЛОКО СОФИЯ 1:0
1:0 Естрада 40'

Стадион: „ Българска войска ”

Рефер: Кристиян Колев

ЦСКА : 1 Густаво Бусато, 6 Християн Петров, 4 Мено Кох, 21 Амос Юга, 26 Марселино, 14 Тобиас Хайнц, 7 Джонатан Линдсет, Емануел Шакич, 19 Иван Турицов, 9 Дюкенс Назон, 29  Михаел Естрада

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Локомотив София : 24  Александър Любенов, 4 Диме Димов, 12 Бруно Франко, Алан Карлос Диас, 22 Ивайло Краимиров Найденов, 5 Ив Даниел Ками Нтанкеу, 26 Красимир Милошев, 31 Красимир Станоев, 98 Стив Траоре, 45 Димитър Митков, 11 Карлос Франса

Старши треньор: Данило Дончич