Отборите на Шахтьор Донецк и Реал Мадрид играят при резултат

...

НА ЖИВО: Шахтьор Донецк 0:2 Реал Мадрид

Отборите на Шахтьор Донецк и Реал Мадрид играят при резултат 0:1 в мач от Група D на Шампионска лига. В края на първата част Сергей Кривцов си означи автогол и изведе "кралския клуб " напред. Малко след подновяването на играта Винисиус удвои задатъка на своя отбор.

Гостите стартираха чудесно и още в седмата минута имаха страховит късмет да открият резултата. Винисиус нанесе мощен удар от границата на наказателнто поле, само че опитът му бе блокиран от Анатолий Трубин.

След 20 минути игра Реал профука нова опция. Каземиро стигна до отскочила топка и мигновено стреля, само че топката бе избита от бранител, застанал на голлинията.

В 38-ата минута Сергей Кривцов имаше нещастието да си означи автогол, с който подари задатък на Реал. Малко по-късно Трубин предотвратя нов гол в мрежата си, спасявайки мощния удар на Карим Бензема.

Точно пет минути след подновяването на играта Винисиус Жуниор удвои задатъка на гостите.

Шахтьор - Реал Мадрид 0:2
0:1 Сергей Кривцов (авт.) 38'
0:2 Винисиус Жуниор 51'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Шахтьор Д: 81. Трубин, 2. Додо, 5. Марлон, 4. Кривцов, 31. Исмаили, 7. Майкон, 21. Алан Патрик, 14. Тете, 38. Педриньо, 19. Соломон, 99. Фернандо

Треньор: Роберто Де Дзерби

Реал М: 1. Куртоа, 32. Менди, 4. Алаба, 3. Милитао, 17. Васкес, 8. Кроос, 14. Каземиро, 10. Модрич, 20. Винисиус, 9. Бензема, 21. Родриго

Треньор: Карло Анчелоти

Съдия: С. Йованович, Сърбия