Отборите на Селта и Реал Мадрид не излъчиха победител и

...

Реал си тръгна със само точка от "Балаидос"

Отборите на Селта и Реал Мадрид не излъчиха победител и приключиха наедно 2:2 в последния неделен мач от 18-и кръг на Примера дивисион.

Домакините поведоха в 33-ата минута, когато Даниел Вас откри резултата с техничен прехвърлящ удар от границата на наказателното поле. Само две минути по-късно Гарет Бейл получи добър пас от Тони Кроос и майсторски прати топката в далечния низък ъгъл, възстановявайки равенството. След още 120 секунди Реал към този момент имаше преднина - Бейл още веднъж попари 21 000 фенове по трибуните на "Балаидос", като този път асистенцията бе дело на Иско.

В средата на второто полувреме Яго Аспас излезе очи в очи с Кейлор Навас и се опита да го финтира, а вратарят го фаулира и бе отсъдена дузпа. Навас обаче отрази удара на Аспас от бялата точка. Осем минути преди края на постоянното време Селта въпреки всичко стигна до изравнителен гол - Максимилиано Гомес бе изтърван от защитата на Реал и с глава прониза мрежата, а равенството се резервира до края. Реал заема 4-о място в класирането, а Селта е на 14-о с 22. /БГНЕС
Източник: bgnes.com