Отборите на Реймс и Ланс завършиха 1:1 в мач от

...

Реймс и Ланс не успяха да се победят

Отборите на Реймс и Ланс приключиха 1:1 в мач от 22-рия кръг на френската Лига 1. И двете попадения в мача паднаха преди почивката. Умар Диаките изведе домакините от Реймс напред в резултата към края на частта, само че още преди двата тима да се отдръпват на почивката Уесли Саид съумя да изравни за гостите.

През второто полувреме мачът можеше да се промени, откакто в 50-ата минута Жозеф Окуму от Реймс можеше да бъде изпъден за доста жестоко нарушаване против Франковски, само че и след обзор с ВАР жълтият му картон бе доказан и домакините останаха с 11 индивида на терена.

Диаките направи пропуск за домакините и след почивката. Ланс пропусна идеална опция да се изравни с Монако, като остана на шесто място. Реймс е с две позиции по-назад