Отборите на Майорка и Леганес завършиха 1:1 в мач на

...

Майорка и Леганес със самоубийствено реми

Отборите на Майорка и Леганес приключиха 1:1 в мач на дъното от 30-ия кръг на Ла Лига. Гостите от “Бутарке” изравниха в 86-ата минута. Така и двата отбора остават под чертата. Отборът от Палма е на точка зад 17-ия Селта, а кастилският състав е на три точки. Селта обаче е с мач по-малко. В деветата минута опитният Салва Севийя осъществя гръмък гол от директен свобоен удар. Той търкулна топката под стената и изненада вратаря Иван Куеяр - 1:0. До почивката гостите имаха чудесна опция за равнене - в 25-ата минута Амаду изстреля топката по зрелищен метод от 17 метра и нацели близката града във високата й част. Кастилският отбор владееше по-продължително в опит да изравни. В 72-ата след шут от Лаго Жуниор топката облиза гредата на гостуващия отбор. В 75-ата стражът на балеарския отбор Маноло Рейна парира след хубава контра на “лос пепинерос”. В 86-ата кастилският отбор стигна до равнене след ужасно осъществяване от директен свободен удар. Оскар Родригес изрита топката от 25 метра, тя се отклони в напречната греда и попадна в мрежата за 1:1. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Ла Лига 30 кръг, петък 19 юни  Майорка 1:1краен резулат  Леганес