Отборите на Локомотив Пловдив и ЦСКА 1948 играят при в

...

Локомотив Пловдив не победи, но спря ЦСКА 1948 за Европа с две дузпи

Отборите на Локомотив Пловдив и ЦСКА 1948 играят при в дуел от последния кръг на плейофите в efbet Лига. Димитър Илиев откри от дузпа още в третата, а в осмата минута на добавеното време на мача Александър Колев изравни също от бялата точка. Попадение на Милош Петрович пък бе анулирано поради засада в 53-ата минута. Срещата на стадион „ Локомотив “ може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

„ Червените “ не престават да мечтаят за седмото място, което дава право на присъединяване в бараж за Лигата на конференциите. За да реализира задачата си обаче, отборът на Николай Киров би трябвало да завоюва в Пловдив и да се надява на неточност на Берое в Кърджали.

„ Смърфовете “ пък ще играят за достойнството си, откакто изгубиха шансове за заветната седма позиция. Отборът ще преследва и първа турнирна победа под управлението на Александър Томаш.

Днешният дуел поради наказване ще пропусне халфът на Локо Пд Парвиз Умарбаев. Аут за дуела е и съотборникът му Емил Янчев, който е контузен. В ЦСКА 1948 нямат проблеми със състава.

/ /

Домакините стартираха мощно и нанесоха удар по упоритостите на ЦСКА 1948 за място на баража за Лигата на конференциите, откакто в третата минута Димитър Илиев откри резултата от дузпа. Наказателният удар обаче беше отсъден още преди да е изтекла и първата минута от дуела. До него се стигна, откакто Бирсент Карагарен получи отдясно и за капитана Димитър Илиев, който опита да центрира в наказателното поле, където Ангел Лясков игра с ръка и основният арбитър Георги Гинчев уточни бялата точка. Митко Илиев се зае с осъществяването и прати вратаря Даниел Наумов в противоположния ъгъл за 1:0.

Локомотив продължи да господства в първите минути и стигна до два следващи корнера, от които обаче не се стигна до нова заплаха пред вратата на гостите.

В осмата минута Кристиан Гомис опита изстрел пред дъгата на наказателното поле ниско по терена, само че право в ръцете на Наумов.

„ Червените “ дадоха отговор с изстрел на Георги Русев в 13-ата минута, който обаче беше блокиран от състезател на „ смърфовете “ в корнер.

Секунди по-късно Локомотив провежда чудесна контраофанзива, при която Лукас Салинас направи прелестен самостоятелен пробив отляво, оправи с Галин Иванов и продължи към наказателното поле, влезе в него и стреля към вратата, само че Наумов бе заел добра позиция и отрази удара в близкия си ъгъл в корнер.

ЦСКА 1948 пропусна страхотна опция да изравни в 24-ата минута. Георги Русев бе открит вляво и центрира в наказателното поле, където Александър Колев не съумя да стреля, само че комбинира с Галин Иванов, който стреля, само че бе блокиран. Кълбото обаче още веднъж попадна в Колев, само че Илко Пиргов бързо съкрати дистанцията и парира удара на нападателя на гостите.

Гостите започнаха по-често да поглеждат към вратата на съперника и в 41-ата минута Русев и Лясков комбинираха добре отляво, а последният центрира в наказателното поле, където на далечната греда Алекс Колев стреля с глава, само че прекомерно едва и в ръцете на Пиргов.

Минута преди края на първата част Райън Бидунга засече с глава центриране от ъглов удар, само че още веднъж едва и в ръцете на стража Наумов. В третата минута от добавеното време на първото полувреме Салинас центрира от нов корнер в наказателното поле, а там Мартин Паскалев нанесе изстрел с глава, само че Наумов се регистрира единствено с рутинна интервенция.

В 52-ата минута Локомотив стигна до втори гол, който обаче беше анулиран поради засада. Появилият се от аварийна пейка на почивката Христо Иванов получи от Димитър Илиев, влезе в наказателното поле и центрира по земя към втора греда, където Милош Петрович прати топката във вратата. Попадението беше прегледано със системата ВАР и бе вярно анулиран поради засада на Иванов сега на подаването към него от Илиев.

Домакините владееха самодейността в срещата и не допускаха доста рискове пред своята врата през втората част. В 66-ата минута Карагарен опитва удар от дъгата пред наказателното поле, само че много едва и неопределено.

Червените “ сътвориха първата си чудесна възмажност през втората част в 73-ата минута. Тогава те проведоха бърза контраофанзива, при която Александър Александров комбинира с Емил Мартинов вдясно, а той центрира в наказателното поле към точката за дузпа, където Галин Иванов връхлиташе на скорост и стреля, само че в последния миг Карагарен се хвърли пред него и блокира удара в корнер.