Отборите на Хетафе и Леганес направиха 0:0 в малко кастилско

...

Обедна скука в заснежен Мадрид

Отборите на Хетафе и Леганес направиха 0:0 в малко кастилско дерби от 22-ия кръг на Ла Лига. Срещата се игра при снеговалеж в южното мадридско предградие Хетафе. Момчетата на Пепе Бордалас бяха по-дейни, като изпуснаха да вкарат при започване на второто полувреме. Хета и Лега са съседи в класирането в средата на таблицата.

Първото полувреме беше много скучновато. Домакините имаха самодейността и търсеха гола, само че не сътвориха съвсем нищо забавно. След почивката Хета небрежно удари две греди. В 47-ата минута Виторино Антунеш нацели греда след директен свободен удар. Минута по-късно Иван Куеяр избави лице в лице с Хорхе Молина. Още минута по-късно Молина нацели напречната греда след осъществяване с глава. В 61-ата Мартин Монтовани се опита да върне към вратаря, само че вместо това асистира на Молина. Нападателят обаче не съумя да преодолее Пичу Куеяр отвън наказателното поле. До края на се случи нищо забавно, като се изключи че снегът се ускори.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 22 кръг, неделя 4 февруари  Хетафе 0:0краен резулат  Леганес