Отборите на Брайтън и Манчестър Сити направиха равенство 1:1 в

...

Брайтън и Манчестър Сити поделиха точките край Южния бряг

Отборите на Брайтън и Манчестър Сити направиха тъждество 1:1 в отсрочен мач от 32-ия кръг на Висшата лига, игран стадион " Амекс Експрес " в южния град.

" Гражданите " към този момент си осигуриха купата в Англия, само че все пак мениджърът Пеп Гуардиола заложи на огромна част от титулярните си играчи за дуела. Гостите поведоха в резултата в 35-та минута посредством Фил Фоудън, който се разписа след асистенция на Ерлинг Холанд, само че 10 минути по-късно Хулио Енсисо изравни със страховит изстрел от далечно разстояние.

Десет минути преди края на постоянното време Холанд прати топката във вратата на " чайките " за повторно, само че голът бе анулиран за нарушаване на норвежкия нападател след консултация с екрана край терена. В последна сметка повече попадения не паднаха и двата отбора поделиха точките.

По този метод Сити към този момент има 89 точки на първото място, до момента в който Брайтън заема шеста позиция с актив от 62 точки. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg