Отборите на Атлетико Мадрид и Валенсия завършиха при 1:1 в

...

Атлетико и Валенсия разделиха по точка, Жоао Феликс се контузи

Отборите на Атлетико Мадрид и Валенсия приключиха при 1:1 в дуел от деветия кръг на Ла Лига. Диего Коща даде задатък на “лос колчонерос” в 36-ата минута от дузпа. В 82-ата Даниел Парехо изравни. Многомилионната облага на Атлети Жоао Феликс напусна с травма. След ремито мадридският отбор остава едвам на четвърта позиция. С началото на дуела “червено-белите” започнаха последователно да стягат обръча към Яспер Силесен. В 18-ата минута Диего Коща смъкна топката за Саул Нигес, който шутира от 18 метра, пращайки кълбото доста покрай гредата в навън. В 21-ата Коща овладя в наказателното поле и не се забави да стреля по диагонала. Топката мина на към метър от гредата. В 33-ата Мората опита подаване на ръба на наказателното поле и получи непредвиден подарък. Денис Черишев игра с ръка в опит да защищити лицето си и след консултация с ВАР съдията назначи дузпа. Диего Коща означи за 1:0. След почивката гостите от “Местайя” заиграха по-агресивно в офанзива. В 53-ата минута Денис Черишев тресна напречната греда. Руският национал получи от Максимилиано Гомес и от 10 метра нацели гредата. В 60-ата Тома Льомар стреля от статично състояние, преодоля гредата, само че топката се оказа лесна за Силесен. В 78-ата Сантиаго Ариас напредна, подаде към Льомар, който не съумя да стреля. Минута по-късно Жоао Феликс получи травма след конфликт с Дани Парехо. Чоло Симеоне към този момент беше направил своите три смени и се наложи “дюшекчиите” да доиграят срещата с десетима. В 82-ата Парехо изравни след ужасно осъществяване на директен свободен удар от към 25 метра. Две минути по-късно Ян Облак направи зрелищно избавяне след прекрасен изстрел по земя на Парехо. В 90-ата резервата Канг-Ин Лий получи пряк червен картон за остро влизане в краката на Ариас. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 9 кръг, събота 19 октомври  Атлетико Мадрид 1:1краен резулат  Валенсия