Отборът на Зимбабве шокира Гвинея в турнира за и го

...

Купа на Африка: Зимбабве изненада Гвинея и Наби Кейта, Сенегал и Малави разочароваха

Отборът на Зимбабве шокира Гвинея в шампионата за и го победи в последния трети мач от Група В с 2:1 !
Головете бяха дело на Нолидж Мусона в 26-ата и на Кудакваше Махачи в 43-ата минута, а халфът на Ливърпул Наби Кейта понижи изоставането на на своя отбор на 1:2 четири минути след началото на второто полувреме.
Въпреки извоюваните през днешния ден три точки, тимът на Зимбабве приключи на последното четвърто място в тази група и не се класира за плейофната фаза.
В другата среща от Група В Малави и Сенегал не съумяха да се победят и приключиха 0:0. Сенегал се класира непосредствено за осминафинал, а Малави ще чака целия завършек на груповата фаза, с цел да разбере дали ще продължи напред като един от " Най-добрите трети тимове "!
Ето и по какъв начин наподобява крайното класиране в Група В:
1. Сенегал - 5 точки (1:0)
2. Гвинея - 4 точки (2:2)
3. Малави - 4 точки (2:2)
4. Зимбабве - 3 точки (3:4)
* Гвинея и Малави са с равни индикатори, само че са подредени по този метод, защото Гвинея завоюва директния мач с 1:0!

Източник: sportlive.bg