Отборът на Валядолид записа ценна победа с 2:1 при гостуването

...

Тимът на Роналдо се отскубна от изпадащите

Отборът на Валядолид записа скъпа победа с 2:1 при гостуването си на Леганес в двубой сред отбори, борещи се за оцеляване в Ла Лига. “Бяло-виолетовите” се постановиха след попадения на Енес Юнал (2) и Рубен Алкарас (54). В 84-ата Оскар Родригес понижи от дузпа. С триумфа момчетата на Серхио Гонсалес взеха преднина от седем точки от 18-ия Майорка. Леганес остава в зоната на изпадащите и е на три точки от избавителния бряг. Още във втората минута “лос пепинерос” позволиха фрапантна неточност и се оказаха догонващи в резултата. Защитникът Чидози Авазием не се разбра с вратаря Иван Куеяр и топката беше подарена на Енес Юнал, който вкара в опразнената врата. След попадението домакините владееха дълготрайно и приключиха частта с 65% владеене. Това обаче не им оказа помощ за прецизен удар. В 54-ата минута отборът от Кастийя и Леон вкара второ попадение. Юнал подаде вдясно към набралия скорост Оскар Плано, който центрира на втора греда, Карнеро не съумя да уцели топката, само че Рубен Алкарас я откри ужасно от въздуха и осъществя благодарение на напречната греда. В 84-ата Лега върна интригата след гол от дузпа на Оскар Родригес. Наказателният удар беше отсъден за явно нарушаване на Салису против Асале. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Ла Лига 28 кръг, събота 13 юни  Леганес 1:2краен резулат  Реал Валядолид