Отборът на Цървена звезда сътвори най-голямата изненада в Шампионската лига

...

16 години по-късно: "Цървена звезда" с победа в Шампионската лига... и то каква!

Отборът на " Цървена звезда " сътвори най-голямата изненада в Шампионската лига през сегашния сезон. Сръбският гранд победи " Ливърпул " с 2:0 вкъщи в дуел от четвъртия кръг на груповата фаза. В воин за " звездашите " се трансформира централният нападател Милан Павков, който означи и двете попадения.

На " Райко Митич " домакините бяха по-активни в първия четвърт час и стигнаха до три ъглови удара пред вратата на Алисон. При един от тях централният бранител Савич стреля от към 12 метра, само че не откри задачата.

" Ливърпул " стигна до чисто голово състояние в 17-ата минута. Мане нахлу в наказателното поле отляво и подаде към Стъридж, който от 5-6 метра прати топката високо над вратата. Малко по-късно още веднъж той пропиля отлична опция да открие резултата.
Снимка: Getty Images
В 22-ата минута Алисон мазета шут на Набуан, само че при последвалия корнер нямаше какво да направи - Милан Павков се извиси и с глава откри резултата - 1:0.

Седем минути по-късно Павков направи Алисон беззащитен за повторно. Таранът вкара втория си гол в мача със солова акция и мощен удар от близо 25 метра - 2:0.
Двата отбора се отдръпнаха на почивката при този резултат, а мениджърът на " Ливърпул " Юрген Клоп направи двойна промяна - Фирмино и Гомес вместо Стъридж и Александър-Арнолд.

Гостите хвърлиха всички сили в офанзива и в 71-ата минута стражът на " Звезда " Милан Борян, добре прочут на родните почитатели от престоя му в " Лудогорец ", избави удар на Салах. Секунди по-късно египтянинът направи втори опит да означи, само че този път топката се отби в дясната греда.

До края " Звезда " удържа на натиска и записа първи триумф от 16 години насам в най-авторитетния клубен шампионат в света.
Съставите

" Цървена звезда ": Борян, Стойкович, Савич, Дегенек, Родич, Кръстичич, Йованчич, Сърнич, Набухан, Марин, Павков

" Ливърпул ": Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Милнър, Вайналдум, Лалана, Мане, Салах, Стъридж
Източник: btvnovinite.bg