Отборът на Славия постигна важна победа в гостуването си на

...

Славия ликува в Благоевград след успех над десет от Пирин

Отборът на Славия реализира значима победа в гостуването си на Пирин Благоевград с във втория мач от съботната стратегия на четвъртия кръг в efbet Лига. „ Белите “ взеха добър задатък от две чисти попадения през първата част, дело на Йон Бакеро в 21-ата и на капитана Радослав Кирилов в 29-ата минута.

В началото на второто полувреме Юлиян Попев получи два жълти картона в границите на шест минути и по този начин остави „ орлетата “ с човек по-малко. Въпреки това Преслав Йорданов върна очакванията на домакините с гол от дузпа в 62-ата минута, само че до освен това не се стигна и „ белите “ удържаха задатъка си.

По този метод Славия към този момент има шест точки и заема петата позиция, до момента в който Пирин остава 14-и с два пункта в актива си. В идващия кръг „ орлетата “ гостуват на Левски, до момента в който столичани одобряват първенеца Лудогорец.

/ /

Срещата започва в умерено движение, като играта се водеше главно в центъра в първите минути.

Първият удар към една от двете порти пристигна в 11-ата минута, когато Галин Иванов шутира от отдалеченост, само че надалеч от вратата на Янко Георгиев.

Славия съумя да открие резултата с първото чисто състояние за гол. В 21-ата минута Радослав Кирилов откри Тони Тасев с прекрасен дълъг пас на десния фланг, а последният центрира чудесно в наказателното поле, където Йон Бакеро се измъкна от отбраната на Пирин и с едно допиране прати топката във вратата от границата на вратарското поле – 0:1.

Домакините дадоха отговор минута по-късно, когато Китан Василев получи на десния фланг, след което влезе във вътрешността и стреля към вратата, само че в ръцете на Светослав Вуцов.

"Орлетата " имаха чудесна опция да изравнят в 25-ата минута, когато Петър Занев центрира от свободен удар в наказателното поле, където напълно самичък бе оставен Александър Дюлгеров, който засече с глава, само че Светослав Вуцов съумя да отрази удара му от към 6-7 метра.

Столичани обаче удвоиха преднината си единствено четири минути по-късно. Бакеро откри с едно допиране Тасев отдясно в наказателното поле, който центрира остро във вратарското поле, където капитанът на „ белите “ изпревари Дюлгеров и вратаря Георгиев и засече във вратата – 0:2.

В 41-ата минута Мартин Смоленски шутира от отдалеченост, само че в навън.

Седем минути след старта на втората част Пирин остана с човек по-малко, откакто Юлиян Попев игра с ръка в центъра на терена и получи жълт картон. Това му бе втори, като първият пристигна в самото начало на полувремето, и остави своите съотобрици с човек по-малко.

В 58-ата минута Славия удари греда. Иванов изведе Ради Кирилов отляво в наказателното поле, а капитанът на „ белите “ напредна и шутира мощно в близкия ъгъл, само че топката се отби от напречната греда и тупна на голлинията, само че не пожела да влезе във вратата.

Пирин съумя да се върне в мача в 62-ата минута, когато Преслав Йорданов бе прецизен от дузпа. Тя беше отсъдена, откакто Ертан Томбак, в опит да почисти топката, ритна в тялото нападателя на домакините в наказателното си поле. Първоначално основният арбитър Георги Кабаков не даде фаул, само че след инспекция със системата ВАР уточни бялата точка. Потърпевшият се зае с осъществяването и бе прецизен – 1:2.

Три минути по-късно Галин Иванов стреля от отдалеченост, само че след рикошет кълбото излезе в корнер, от който не последна нищо забавно пред вратата на Янко Георгиев.

До края на срещата Пирин се опита да натисне, само че по този начин ине можа да стигне до нещо опаспо пред вратата на Светльо Вуцов, като гостите държаха мача под надзор. По този метод Славия записа втора победа от началото на сезона.