Отборът на Шумен-61 победи Добруджа (Добрич) с 33:25 (19:13) в

...

Шумен-61 поведе в мъжкото хандбално първенство

Отборът на Шумен-61 победи Добруджа (Добрич) с 33:25 (19:13) в среща от 15-ия кръг на " А " РХГ при мъжете на България. С триумфа шуменци събраха 22 точки и се изкачиха на върха на класирането преди утрешното домакинство на досегашния водач Пирин-64 (Гоце Делчев) на Спартак (Варна).

Осъм (Ловеч) излезе втори с 21 точки след 26:24 (14:10) над гостуващия Чардафон (Габрово). Габровци стартираха по-добре срещата и поведоха с 5:2, само че малко след средата на първото полувреме домакините изравниха при 7:7, а до почивката даже натрупаха задатък от 14:10. С положително начало на втората част Осъм дръпна със 17:10, а в следствие усили преднината си и до 19:11. С по-добри минути в края Чардафон направи загубата си по-почетна.

Дебютантът в елита Локомотив (Мездра) реализира втори триумф за сезона след поврат против гостуващия АСТИ-91 (Хасково) с 29:28 (15:17) , а Локо (Горна Оряховица) записа 9-а победа след разгромна победа над Левски от град Левски с 39:28 (16:16) .