Отборът на Селта (Виго) спечели с 4:2 над Леванте в

...

Яго Аспас и Макси Гомес навъртяха 40 гола

Отборът на Селта (Виго) завоюва с 4:2 над Леванте в първи мач от последния 38-ия кръг в Примера дивисион. Головите машини на домакините Яго Аспас (41 и 48) и Максимилиано Гомес (29 и 63) вкараха по две попадения и натрупаха общо 40 гола в Ла Лига - 22 за Аспас и 18 за Макси. Въпреки това момчетата на Хуан Карлос Унсуе изпращат несъвършен сезон, завършвайки след десетата позиция. Рубен Рочина (12) и Хосе Моралес (74) се разписаха за валенсианци, които прекъснаха страхотната си серия, предходна и през победа над Барселона. Рубен Рочина откри резултата с доста красиво попадение в 12-ата минута. Юношата на Барселона фалцира топката в далечния горен ъгъл и вратарят Серхио Алварес даже не помръдна - 0:1. В 29-ата галиският отбор изравни след превъзходен рейд на Яго Аспас и не толкоз положително ориентиране на Максимилиано Гомес, който обаче съумя да се разпише. В 35-ата Даниел Вас нацели напречната греда. В 41-ата “небесносините” направиха цялостен поврат, откакто Аспас означи от два метра след чудесна композиция с Хозабед Санчес. В 48-ата " гранотас " изгубиха топката, а Аспас се възползва от грубата неточност и повиши на 3:1. В 63-ата Вас центрира от корнер, а непокритият Гомес осъществя с глава за 4:1. В 74-ата Хосе Моралес върна едно попадение, което се оказа последно за крайното 4:2. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 38 кръг, събота 19 май  Селта 4:2краен резулат  Леванте