Отборът на Селта постигна първа победа през сезона, след като

...

Селта и Яго Аспас пребориха Валенсия

Отборът на Селта реализира първа победа през сезона, откакто надигра Валенсия с 2:1 на своя стадион в мач от втория кръг на Ла Лига. Над всички на терена беше капитанът на домакините Яго Аспас, който им донесе триумфа със своите две попадения.

В 13-ата минута Аспас заобиколи противниковия пазач и прати топката в неговата мрежа. В самото начало на втората част обаче Максимилиано Гомес изравни резултата с акуратен шут. В 57-ата минута Аспас още веднъж се разписа, и то непосредствено от директен свободен удар, като този път голът му се оказа задоволителен за успеха.
3 points...
2 goals from...
1st victory of the season...

Not a bad night for! 2-1
— LaLiga English (@LaLigaEN) В идващия кръг Селта гостува на Валядолид, а Валенсия е хазаин на новака Уеска. Ла Лига 2 кръг, събота 19 септември  Селта 2:1краен резулат  Валенсия